Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na politykę prywatności.

Technik usług kosmetycznych

Szkoła Policealna Technik usług kosmetycznych.
Dzisiejsze czasy wymuszają na nas coraz większą dbałość o wizerunek zewnętrzny, z tego powodu rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie.

Symbol cyfrowy zawodu
514207
Cel kształcenia
2 lata (IV semestry)
Kwalifikacja
FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych
Cele ksztalcenia
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik usług kosmetycznych powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych: przeprowadzania diagnozy kosmetycznej, wykonywania zabiegów pielęgnacji i upiększających, udzielenia porad kosmetycznych, organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego.
Możliwość zatrudnienia
Absolwent szkoły technik usług kosmetycznych ma możliwość otwarcia własnej działalności gospodarczej. Zawód kosmetyczki daje szansę współpracy z wieloma nowoczesnymi firmami kosmetycznymi stwarzając szerokie możliwości pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach medycyny estetycznej, salonach urody, SPA, działach kosmetycznych w centrach handlowych, jako przedstawiciel handlowy firmy kosmetycznej zarówno z rynku detalicznego jak i profesjonalnego (szkoleniowiec).

Poniżej zamieszczamyPodstawę Programową Kształcenia Branżowego dla zawodu technik usług kosmetycznych z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 maja 2019 r. w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów szkolnictwa branżowego.

Kontakt